Ponorné výměníky tepla - nyní i pro agresivní kyselé lázně!

Vážení zákazníci,

ponorné polštářové deskové výměníky se díky jejich vysoké účinnosti, malým zástavbovým rozměrům a nenáročné údržbě staly velmi oblíbenými komponenty v aplikacích ohřevu a chlazení lázní napříč všemi průmyslovými oblastmi. Na základě pozitivních výsledků je použití polštářových deskových výměníků stále častěji vyžadováno také v agresivních kyselých lázních, jako jsou mořicí procesy, kyselé odmaštění, fosfátování, zinkování, niklování apod., pro které však nebyly nerezové a titanové výměníky zpravidla bezpečně odolné.

Nyní Vám pro agresivní kyselé lázně přinášíme efektivní řešení: ponorné deskové polštářové výměníky tepla s odolným fluorpolymerovým povlakem. Původní nerezová konstrukce je potažena speciální fluorpolymerovou vrstvou, nanášenou několikastupňovým povlakovacím procesem. Tento povlak je navržen tak, aby zajišťoval maximální chemickou odolnost a zároveň umožňoval stále efektivní přenos tepla. Povlak je velmi hladký, homogenní a antiadhesivní, a tak je inkrustace i v náročných procesech snížena na minimum, stejně jako požadavky na údržbu.

V lázních, kde není možné, nebo je nevhodné použití deskových výměníků, jsou nově k dispozici spirálové polymerové výměníky tepla. Konstrukci výměníků představuje několik PFA trubiček uložených do spirály, kterými proudí teplonosné médium. Síla stěn trubiček byla volena s cílem zajištění maximální stability a současně vysoké tepelné vodivosti. Spirálová konstrukce výměníků nabízí velké teplosměnné plochy, čímž je dosováno velkých topných výkonů i při kompaktních rozměrech. Díky odolnému PFA provedení jsou spirálové výměníky použitelné téměř ve všech agresivních alkalických i kyselých lázních.

Více informací k ponorným výměníkům tepla najdete ZDE.

Neváhejte nás konaktovat, popř. můžete využít on-line poptávkový dotazník nebo PDF poptávkový dotazník.

Vaše dotazy jsou připraveni zodpovědět naši kolegové:

Ing. Roman Picura
Product Manager
Veronika Krejčová
Product Manager

picura@hennlich.cz

tel. 416 711 200

krejcova@hennlich.cz

tel. 416 711 205

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

tým MERES

Ponorné výměníky tepla